Profesionální vedení

Plavání ve vaně

Vaničkování není jen obyčejné koupání. Má blahodárný vliv na fyzický i duševní vývoj. Pro děti od 6 týdnů do 6 měsíců.

Přihlásit se na vaničkování
Jako zpátky v bříšku Jako zpátky v bříšku Jako zpátky v bříšku Jako zpátky v bříšku Jako zpátky v bříšku
Odborná metodika

Jako zpátky v bříšku

„Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže být ani dospělým.“

Charlie Chaplin

Plavání ve vaně plné teplé vody za tlumeného osvětlení je pro miminko příjemným návratem do prostředí, ve kterém se pohybovalo v maminčině bříšku. Toto prostředí dobře zná a díky němu se cítí jako ryba ve vodě.

Garance PaedDr. Jany Hochové

Plaveme ve speciální velké hluboké vaně s pitnou vodou o teplotě 35 až 37 °C bez jakékoliv další chemické úpravy. Dobu plavání miminka ve vaně přizpůsobujeme jeho věku, schopnostem a momentální náladě. Řídíme se přesně stanovenou metodikou, jejíž odborným garantem je PaedDr. Jana Hochová. Uvidíte, že díky odbornému vedení budete s vaším nejmenším dělat velké pokroky.

Nejen plavání

Naši profesionální instruktoři maminku a tatínka naučí, jak s děťátkem manipulovat a jak ho správně držet. Kromě plavání se rodiče na lekcích dozví spoustu užitečných informací o psychomotorickém vývoji, výživě, masážích a zdravých pohybových aktivitách pro miminko na suchu.

Co na lekci s sebou?

  • 2 bavlněné pleny, velkou osušku, náhradní plenku, jednorázovou podložku,
  • tričko a přezůvky pro rodiče,
  • pokud nekojíte, nezapomeňte s sebou přibalit mléko pro vaše miminko, po plavání je vždycky hlad.

Po každém plavání děťátko dobře osušte a zvláštní pozornost věnujte uším. Tampónky najdete na přebalovacím pultě. Počkejte u nás alespoň 30 minut, protože miminko potřebuje dobře uschnout a vyrovnat teplotní změny.

Pro nejmenší

Plavání ve vaničce je ideální pro kojence od věku 6 týdnů do 6 měsíců. Lekce trvá 45 minut a probíhá individuálně. To znamená, že plave vždy pouze jedno miminko s rodičem.

Storno podmínky v případě omluvení z lekce:

  • Více než 24 hodin před začátkem hodiny storno poplatek neúčtujeme,
  • 24 hodin a méně před zahájením lekce se účtuje storno poplatek ve výši 400,- Kč,
  • při nenastoupení na lekci, je účtován storno poplatek ve výši 100 % z ceny lekce.

Nevyčerpané řádně omluvené lekce je možné za poplatek 200,- Kč formou kreditu převést na jakoukoliv aktivitu v Centru mateřství Anahita. Pokud v jiné aktivitě nepokračujete, storno poplatek činí 50 % ze zbývající částky.

Náš tip

Nejenže se díky vaničkování naučíte s dítětem správně manipulovat a užijete si spolu radost z vody, ale zároveň přirozeně rozvinete jeho psychomotoriku a připravíte jej na plavání v bazénu.

„Vaničkování jsme si moc užili. Naše malá byla ve svém živlu. Určitě chceme pokračovat v plavání kojenců v Anahitě.“

Tereza maminka

Na co se nás ptáte

Můžu s sebou na lekci vzít partnera, babičku či dědečka nebo další děti?

Ano, na svou lekci můžete pozvat kohokoliv. Ve vaně bude plavat pouze jedno miminko, ale pozorovatelů může být klidně víc.

Kolik doporučujete lekcí?

Nejprve si vyzkoušejte jednotlivou lekci a pokud vám bude vaničkování vyhovovat, můžete si zakoupit permanentku na 3 nebo 6 lekcí. Záleží také na věku miminka – čím dříve začnete, tím více lekcí stihnete. Od 5 měsíců pak plaveme v bazénu.

Jak často se chodí?

Ideálně doporučujeme jedenkrát týdně, ale není to podmínkou. Naučené úchopy můžete s miminkem trénovat doma ve vaně. Aby děťátko udělalo větší pokrok, doporučujeme absolvovat minimálně 5 lekcí.

Cena a objednání

Jednotlivá lekce

800,- Kč

Objednat

Permanentka na 3 lekce

2 100,- Kč

Objednat

Permanentka na 6 lekcí

3 900,- Kč

Objednat
Objednání

Objednání

Chci se přihlásit

Pokud máte další otázky, stačí vyplnit nezávaznou přihlášku. Budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat. Případně nám volejte na telefonní číslo +420 281 973 065 nebo pište na adresu anahita@anahita.cz.