Pro všestranný rozvoj

Cvičení kojenců a batolat

Věděli jste, že pohyb v dětství představuje důležitý základ pro jakoukoliv sportovní aktivitu v budoucnu?

Přihlásit do kurzů cvičení
V rytmu písniček a básniček V rytmu písniček a básniček V rytmu písniček a básniček
Koordinace pohybů i jemná motorika

V rytmu písniček a básniček

„Kolik lásky dostaneme v dětství, tolik lásky si s sebou neseme celý život.“

Richard Pachman

Pohyb v rytmu písniček, říkanek a básniček pozitivně působí na hrubou i jemnou motoriku a celkový psychomotorický vývoj dětí. Pravidelný kontakt s vrstevníky navíc přirozeně rozvíjí jejich sociální cítění. Naši lektoři vedou hodiny vždy formou zábavných her, díky čemuž je každá lekce úplně jiná. Používají nejrůznější pomůcky od míčků, overballů a gymballů přes balanční plochy, nakloněné roviny, barevné padáky až po vozíky, molitanové schody, vlnky a různé další hračky.

Pro kojence a batolata

Skupinky rozdělujeme nejen podle věku dětí, ale také na základě jejich psychomotorických dovedností, a to na ležící, otáčející se, lezoucí a chodící. Děti ve věku od 3 měsíců do 3 let cvičí spolu s rodiči. Cvičení probíhá jednou týdně.

Spolupracujeme s fyzioterapeuty

První rok života je plný změn v psychomotorickém vývoji a vytváří se pohybové stereotypy do života. Proto jsou součástí propracované metodiky cvičení i náhledy dětského fyzioterapeuta v lekcích a individuální přístup.

Mgr. LUCIE NÝVLTOVÁ

Vystudovala magisterský obor fyzioterapie na 2. lékařské fakultě UK. Absolvovala praxi v Bobath stacionáři v Ostravě a kurz Vojtovy reflexní lokomoce. Od počátků své praxe se specializuje se na dětskou klientelu. Věnovala se zejména dětem s těžkými neurologickými diagnózami jako je dětská mozková obrna, centrální hypotonický syndrom a další.

Od roku 2022 se Lucie Nývltová v Anahitě zaměřuje na posuzování psychomotorického vývoje u miminek a dětí, jak v rámci skupinových aktivit, tak formou individuálních fyzioterapeutických vyšetření a konzultací.

Náš tip

Díky systematickému cvičení s dětmi účinně předcházíte špatným pohybovým stereotypům, které v pozdějším věku vedou k bolestem zad a dalším potížím. Kromě toho získáte tipy na cviky a jednoduché pohybové hry, ve kterých můžete pokračovat i doma.

„V lekcích Cvičení kojenců a batolat jsme se pokaždé naučili něco nového. Myslím, že to byla pro mě i pro manžela skvělá společná aktivita s naším synem.“

Markéta maminka

Na co se nás ptáte?

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu se odvíjí od počtu lekcí. Naše kurzy rozdělujeme na dva semestry – semestr Aktivity podzim probíhá od září do ledna a semestr Aktivity jaro pak od února do června. Více informací se dozvíte po nezávazném vyplnění přihlášky.

Můžu přijít na zkušební lekci?

V rámci tohoto kurzu bohužel zkušební lekce nenabízíme. Pokud nahlásíte storno do 48 hodin po druhé lekci semestru, storno poplatek činí 900,- Kč a zbytek uhrazeného kurzovného vám vrátíme.

Můžu se přihlásit v průběhu?

Ano, do kurzu se můžete zapojit i v průběhu pololetí. Na základě počtu dalších zájemců případně vypisujeme nové skupiny.

Objednání

Objednání

Přihlášení do kurzů cvičení

Pokud máte další otázky, stačí vyplnit nezávaznou přihlášku. Budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat. Případně nám volejte na telefonní číslo +420 281 973 065 nebo pište na adresu anahita@anahita.cz.