Výběr plaveckého kurzu pro nejmenší

Výběr plaveckého kurzu pro nejmenší

Snad každá maminka miminka více či méně bojuje s pocity únavy a stereotypu. S tím se však dá bojovat. Stačí najít aktivitu, která vám zpříjemní den, vykouzlí úsměv na tváři a unaví vaše nejmenší.

Už tušíte, o čem mluvím? O plavání pro kojence přece! Právě plavání je totiž aktivitou, která je vhodná již pro děti od ukončeného pátého měsíce a pokud si dobře vyberete místo, kde si kurz zaplatíte, tak vám zaručeně zvedne náladu.

Jak ale objevit to pravé místo právě pro vás? V dnešní době je center, kde probíhá plavání pro kojence, opravdu velké množství a vůbec není jednoduché se v tak široké nabídce zorientovat. Mluvím z vlastní zkušenosti. Já osobně jsem hledala kurz plavání pro svého syna Sebastiána dokonce několik týdnů. Zvažovala jsem totiž hned několik věcí. Mezi ty nejdůležitější patřila dobrá dostupnost jak autem, tak MHD, vybavení bazénu i dalších prostor, které k bazénu neodmyslitelně patří, kvalita vody (přednost jsem dávala bazénům se slanou vodou) a v neposlední řadě i odbornost lektorů, kteří kurzy vedou. Samozřejmě jsem spoléhala i na svůj šestý smysl, prohlížela si fotografie a četla recenze a hodnocení. Nejvíce mi však daly osobní schůzky a prohlídky. Na obrázku to vše kolikrát vypadá jako nové, prostorné, světlé, čisté, útulné – ale realita může být zcela jiná.

Jako matka začátečnice jsem ale až do chvíle, kdy jsem se synem absolvovala první lekci naostro, vlastně netušila, jaké vybavení k pohodovému absolvování plavání potřebuji. Naštěstí se mi vrátilo moje pečlivé vybírání bazénu a v Centru mateřství Anahita jsem objevila vše, na co jsem jen pomyslela.

První velkou výhodou je čistota a vybavení všech prostor, které rodičům dovoluje položit dítě v podstatě kamkoliv na zem. Možná vám to přijde směšné, ale pokud se na plavání vydáte, tak zjistíte, že nést miminko, tašku s věcmi, boty a ještě třeba autosedačku není moc velká legrace. Pokud se vám přece jen nezdá odkládání vašich nejmenších na podlahu, tak jistě oceníte ohrádky, které najdete v šatnách i ve sprchách. Mimo ohrádek jsou v šatnách k zapůjčení i měkké podložky, které ocení hlavně maminky opravdu malých dětí, a ve sprchách najdete plastová lehátka i sedačky s přísavkami, které vám umožní mít i při sprchování a oblékání plavek i koupací čepice chvilku jen pro sebe. Ano, čtete správně, vážně je nutné mít koupací čepici. Nejde sice o žádný módní hit, ale asi by se nám nikomu nelíbilo, kdybychom na našich miminkách nacházeli chuchvalce cizích vlasů.

 

Další skvělou věcí jsou perfektně vytopené šatny, kde ani ty nejmenší děti neprochladnou. Kromě toho v centru Anahita velmi oceňuji prostor kavárny, který je velmi světlý a prostorný. Kromě stolečků a recepce jsou v něm zakomponovány hned tři herny pro děti i místo, kde je veškeré potřebné vybavení pro ohřev dětského jídla. K dispozici jsou zde i lehátka, sedátka a židličky, což já osobně vidím jako velké plus, protože ne každé miminko, které si chce dát po náročném plavání příkrm, už může sedět ve vysoké dětské židli.

Mimo vybavení v Anahitě oceňuji i skvělý přístup personálu a jasná pravidla, která zajišťují hladký průběh plavání i dalších aktivit, které se tu konají. Každá věc má své místo, velmi se dbá na kvalitu vody i hygienu rodičů i plaváčků, lektoři jsou maximálně profesionální a milí, vybavení je v perfektním stavu a čistota všech prostor je na prvním místě. Co víc by si mohli rodiče pro sebe a své děti přát?