Léto a pomůcky do vody

03. června 2023
Léto a pomůcky do vody

Blíží se období dovolených a mnoho z rodičů bude trávit čas s dětmi u vody. Začínáte-li uvažovat, jaké pomůcky zabalit s sebou, nabízíme pár rad:

Určitě se nesnažte, hlavně starší děti, nutit do plavání. Ony, tak jako vy, si jedou odpočinout, zadovádět, prostě se jdou do vody vyblbnout. Pomůcky, které vám nabídneme, jsou pro větší jistotu dítěte ve vodě. Přesto, že dětem pořídíte nadlehčovací pomůcku, je nezbytně nutné mít děti neustále pod kontrolou. Ale spíš než děti navlékat do pomůcek, tak je lepší, a pro další plaveckou výuku je důležité si s dětmi ve vodě hrát – na medúzy, koníky, hvězdice, slony, přeskakovat s nimi vlnky, lézt jako ubručený krokodýl, který mručí do vody, lézt jako pejskové, krabi, polévejte se navzájem vodou… Touto hrou rozvíjíte základní plavecké dovednosti – vznášení, orientaci či dýchání, které jsou podmínkou pro nácvik plavecké lokomoce.

Pomůcky pro děti cca 1 – 2 roky
Nadlehčovací rukávky, ryba, nafukovací kruh

U nafukovacího kruhu je důležité koupit správnou velikost, i tak se jedná o dost labilní pomůcku. Důležitá je neustálá přítomnost rodiče. Pozor, často si rodiče koupí nafukovací kruh se sedátkem a myslí si, že je dítě zabezpečeno a sníží pozornost. Pokud se dítě v tomto kruhu převrhne, nemůže z kruhu vyplavat. I zde je nutné být u dítěte na 100%.

Pomůcky pro starší děti
Ryba, žížala, nadlehčovací pásek. Pokud přece jenom budete chtít s dětmi trénovat, doporučujeme pásek a destičku.

Jako nejuniverzálnější doporučujeme žížalu. Dá se s ní plavat, přeskakovat, podplouvat, a i rodiče si s ní užijí spoustu legrace, relaxace i posilování.