Učení hrou

Montessori a smyslohrátky

Podporujte přirozený rozvoj svých dětí. Protože právě v nich je naše budoucnost.

Přihlásit se
Víme, co děti potřebují  Víme, co děti potřebují  Víme, co děti potřebují  Víme, co děti potřebují
Představivost, kreativita a respekt

Víme, co děti potřebují

„Nikdy nepomáhejte dítěti s úkolem, při kterém cítí, že může uspět samo.“

Maria Montessori

Dítě je nepopsaná tabule a každé má v sobě něco jedinečného. Samo určuje jak, kdy a čím se nechá od svého okolí ovlivnit, dospělí jsou pouze jeho průvodci. Vybírá si, čemu se chce v dané chvíli věnovat, ale podmínkou je, že co začne, to také dokončí. Žádný striktní rozvrh. Tak zní jen některé ze základních principů Montessori výuky, kterou již před sto lety vymyslela a uvedla do praxe italská pedagožka a psychiatrička Maria Montessori.

Zázrak s italskými sirotky

Maria Montessori se věnovala sirotkům z ústavu, které jejich okolí považovalo za nevzdělavatelné. Obdarovávala je hračkami, které sama vymyslela. Zjistila, že děti výuka s pomůckami baví, a postupně je naučila číst, psát a počítat.

Přirozený rozvoj a sebeuvědomění

Díky hravým metodám a používání speciálních výukových pomůcek děti zapojí hned několik smyslových vjemů naráz a nové informace si tak lépe osvojí. Celý přístup vede k přirozenému rozvoji dětí od raného věku, nikoliv však na úkor svého okolí. Děti se učí sebeuvědomění a vzájemné úctě jeden k druhému.

Jak naše lekce probíhají

Maximální počet dětí na lekci je osm. Na začátku se všichni sejdeme v tzv. elipse, chodíme v kruhu, přivítáme se a pozdravíme. Krátce si popovídáme o připraveném tématu – děti přitom mimoděk trénují svou koncentraci. Kromě tvoření a výtvarné výchovy zapojujeme i další aktivity jako je pohyb nebo zpívání. Smyslohrátky jsou nedílnou součástí vývoje dítěte. Děti milují a potřebují objevovat svět přes prožitky. Vodu, modelínu, mouku, rýži, přírodniny, to vše v mnoha podobách si děti užijí v připraveném a bezpečném prostředí.

Na konci lekce se opět sejdeme v elipse, poděkujeme si a rozloučíme se.

Pro děti i rodiče

Hodiny Montessori jsou určeny dětem ve věku od 1 a půl roku až do 3 a půl let. Toto rozmezí je však pouze orientační, záleží na aktuálním rozvoji dítěte. Kroužek je ideální pro rodiče s dětmi, kteří se chtějí rozvíjet a učit novým věcem společně.

Náš tip

Montessori dílničky doporučujeme zejména těm, kteří uvažují své děti přihlásit do Montessori školky nebo školy. Tento systém totiž nemusí být vhodný pro každého – některé děti mají rády jasný program s jednoznačnou zpětnou vazbou. Hodina týdně proto může být skvělou příležitostí, jak si novou formu výuky vyzkoušet.

„Malé děti těžko chápou abstraktní věci. Díky Montessori pomůckám se však mnohé rázem zhmotní a učení je mnohem jednodušší. Jsem ráda, že naše Ema mohla Montessori dílničky a poté i Montessori školku absolvovat.“

Anna maminka

Na co se nás ptáte?

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu se odvíjí od počtu lekcí. Naše kurzy rozdělujeme na dva semestry – semestr Aktivity podzim probíhá od září do ledna a semestr Aktivity jaro pak od února do června. Více informací se dozvíte po nezávazném vyplnění přihlášky.

Můžu se přihlásit v průběhu?

Ano, pokud je v kurzu volné místo, můžete se zapojit i v průběhu pololetí.

Můžu přijít na zkušební lekci?

V rámci tohoto kurzu bohužel zkušební lekce nenabízíme. Pokud nahlásíte storno do 48 hodin po druhé lekci semestru, storno polatek činí 900,- Kč a zbytek uhrazeného kurzovného vám vrátíme.

Objednání

Objednání

Přihlásit do kurzu

Pokud máte další otázky, stačí vyplnit nezávaznou přihlášku. Budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat. Případně nám volejte na telefonní číslo +420 281 973 065 nebo pište na adresu anahita@anahita.cz.