Učení hrou

Montessori dílničky

Podporujte přirozený rozvoj svých dětí. Protože právě v nich je naše budoucnost.

Přihlásit se
Víme, co děti potřebují  Víme, co děti potřebují  Víme, co děti potřebují  Víme, co děti potřebují
Představivost, kreativita a respekt

Víme, co děti potřebují

„Nikdy nepomáhejte dítěti s úkolem, při kterém cítí, že může uspět samo.“

Maria Montessori

Dítě je nepopsaná tabule a každé má v sobě něco jedinečného. Samo určuje jak, kdy a čím se nechá od svého okolí ovlivnit, dospělí jsou pouze jeho průvodci. Vybírá si, čemu se chce v dané chvíli věnovat, ale podmínkou je, že co začne, to také dokončí. Žádný striktní rozvrh. Tak zní jen některé ze základních principů Montessori výuky, kterou již před sto lety vymyslela a uvedla do praxe italská pedagožka a psychiatrička Maria Montessori.

Zázrak s italskými sirotky

Maria Montessori se věnovala sirotkům z ústavu, které jejich okolí považovalo za nevzdělavatelné. Obdarovávala je hračkami, které sama vymyslela. Zjistila, že děti výuka s pomůckami baví, a postupně je naučila číst, psát a počítat.

Přirozený rozvoj a sebeuvědomění

Díky hravým metodám a používání speciálních výukových pomůcek děti zapojí hned několik smyslových vjemů naráz a nové informace si tak lépe osvojí. Celý přístup vede k přirozenému rozvoji dětí od raného věku, nikoliv však na úkor svého okolí. Děti se učí sebeuvědomění a vzájemné úctě jeden k druhému.

Jak naše hodiny Montessori probíhají

Maximální počet dětí na lekci je osm. Na začátku se všichni sejdeme v tzv. elipse, chodíme v kruhu, přivítáme se a pozdravíme. Krátce si popovídáme o připraveném tématu – děti přitom mimoděk trénují svou koncentraci. Kromě tvoření a výtvarné výchovy zapojujeme i další aktivity jako je pohyb nebo zpívání. Na konci lekce se opět sejdeme v elipse, poděkujeme si a rozloučíme se.

Pro děti i rodiče

Hodiny Montessori jsou určeny dětem ve věku od 1 a půl roku až do 3 a půl let. Toto rozmezí je však pouze orientační, záleží na aktuálním rozvoji dítěte. Kroužek je ideální pro rodiče s dětmi, kteří se chtějí rozvíjet a učit novým věcem společně.

Montessori dílničky probíhají v centru na Černém Mostě
Náš tip

Montessori dílničky doporučujeme zejména těm, kteří uvažují své děti přihlásit do Montessori školky nebo školy. Tento systém totiž nemusí být vhodný pro každého – některé děti mají rády jasný program s jednoznačnou zpětnou vazbou. Hodina týdně proto může být skvělou příležitostí, jak si novou formu výuky vyzkoušet.

„Malé děti těžko chápou abstraktní věci. Díky Montessori pomůckám se však mnohé rázem zhmotní a učení je mnohem jednodušší. Jsem ráda, že naše Ema mohla Montessori dílničky a poté i Montessori školku absolvovat.“

Anna maminka

Na co se nás ptáte?

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu se odvíjí od počtu lekcí. Naše kurzy rozdělujeme na dva semestry – 1. pololetí probíhá od září do ledna a 2. pololetí pak od února do června. Více informací se dozvíte po nezávazném vyplnění přihlášky.

Můžu přijít na zkušební lekci?

Ano, zkušební lekce vypisujeme zpravidla před začátkem nového pololetí. Doporučujeme vám vyplnit nezávaznou přihlášku a s nabídkou ukázkových lekcí vás budeme kontaktovat.

Můžu se přihlásit v průběhu?

Ano, pokud je v kurzu volné místo, můžete se zapojit i v průběhu pololetí.

Objednání

Objednání

Přihlásit do kurzu

Pokud máte další otázky, stačí vyplnit nezávaznou přihlášku. Budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat. Případně nám volejte na telefonní číslo +420 281 973 065 nebo pište na adresu anahita@anahita.cz.