Pozdrav z Brazílie

Mini Capoeira

Tanec, akrobacie, bojové umění, hudba a zpěv. To je brazilská capoeira.

Přihlásit do kurzu
Tancem k naději  Tancem k naději  Tancem k naději
Mezi tancem a bojem

Tancem k naději

„Nechte dětství v dětech dozrát.“

Jean Jacques Rousseau

Mini-capoeira je lehčí forma brazilského bojového umění capoeira přizpůsobená dětem. Hravou formou u nich rozvíjí základní pohybové dovednosti jako jsou rovnováha, koordinace, pružnost, rychlost, dynamika a síla. Zároveň děti hrají na jednoduché hudební nástroje. Tréninky děti učí vzájemnému respektu, týmovosti, uvědomění si vlastní pozice a vymezení svého prostoru.

Z brazilských plantáží do celého světa

Capoeira vznikla zhruba před 400 lety v Brazílii zásluhou otroků z Afriky, kteří těžce pracovali na tamějších plantážích. Nové bojové umění představovalo odezvu na jejich nelehké životní podmínky a dávalo jim naději. Kde přesně se však capoeira vzala, není jasné, ale pravděpodobně má své kořeny v rituálních a loveckých tancích středoafrických kmenů.

Seznamte se s mistrem Carlosem Vasconcelosem

Mestre Baratino, jak se našemu lektorovi Carlosovi říká, má stejně jako capoeira své kořeny v mystickém brazilském městě Salvador Bahia. Tomuto bojovému umění se věnuje celý svůj život a stalo se i jeho životním stylem. V Brazílii stál u zrodu Kulturního a sociálního centra Raca negra do Brasil, Baratino´s Danc Group nebo Grupo Capoeira Mandela. Poté působil v Japonsku, ve Francii a Španělsku a v současné době žije v Česku, kde si vychoval další zkušené lektory. Máme velkou radost, že je součástí našeho týmu v Anahitě.

Pro starší děti

Mini-capoeira je určena především dětem ve věku od 3 do 6 let.

Mini Capoeira probíhá v centru na Černém Mostě
Náš tip

Velkou výhodou mini-capoeiry je to, že se děti v brzkém věku seznámí s novou kulturou a jiným jazykem. To pro ně může být velmi obohacující.

„Říkala jsem si, jestli není mini-capoeira příliš bojová, ale ukázalo se, že mé obavy byly plané. Tento kurz je velmi dobře přizpůsobený dětem a Carlos je prostě skvělý. Děti ho milují.“

Vendula maminka

Na co se nás ptáte?

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu záleží na počtu lekcí. Kurzy jsou rozdělené na semestry – 1. pololetí od září do ledna, 2. pololetí od února do června. Více informací získáte vyplněním nezávazné přihlášky.

Můžu přijít na zkušební lekci?

Ano, zkušební lekce vypisujeme zpravidla před začátkem nového semestru. Doporučujeme vyplnit nezávaznou přihlášku – budeme vás s nabídkou ukázkových lekcí kontaktovat.

Můžu se přihlásit v průběhu?

Ano, můžete se zapojit do kurzu v průběhu semestru, pokud je volné místo.

Objednání

Objednání

Přihlásit do kurzu

Pokud máte další otázky, stačí vyplnit nezávaznou přihlášku. Budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat. Případně nám volejte na telefonní číslo +420 281 973 065 nebo pište na adresu anahita@anahita.cz.