Česká tradice

Hudební knoflík

Platí stále rčení: Co Čech, to muzikant? S naším Hudebním Knoflíkem rozhodně ano.

Hudba všemi smysly Hudba všemi smysly Hudba všemi smysly Hudba všemi smysly
Zpíváme a hrajeme

Hudba všemi smysly

„Dětství, láska a umění, to je to, co dává lidskému životu smysl.“

Vladimír Křivánek

Česká hudební tradice představuje neskutečné kulturní bohatství. Je skvělé, když v ní mohou děti vyrůstat a čerpat z ní už od útlého věku. Naše kurzy stavíme především na českých tradicích, skladbách, literatuře a básních. A proč Hudební Knoflík? Tento kurz totiž původně vznikl v rodinném centru Knoflík. A knoflíkem můžete spustit všechnu hudbu.

Sluchová analýza, syntéza i motorika

Každá hodina má jasně danou strukturu a metodiku. Při výuce využíváme Orffovy nástroje, boomwhackery a taky nástroje, které si děti samy vytvoří. Hudební Knoflík u dětí rozvíjí psychomotoriku, sluchovou analýzu a syntézu, jemnou a hrubou motoriku, rytmizaci, sociální vazby a komunikaci. Do hodin zařazujeme nejen sluchové, ale i logopedické, tvořivé, poznávací a pohybové hry.

Učíme se české lidové písničky a spolupracujeme s Malou českou muzikou Jiřího Pospíšila. Na základě poslechů lidové, klasické i populární hudby podporujeme hudební paměť – děti v kurzech pro mladší poslouchají melodie, které se o dva roky později učí aktivně.

Pro děti každého věku

Hudební Knoflík je určen pro děti ve věku od 4 měsíců do 8 let. Děti se s ohledem na svůj věk a své schopnosti seznámí s různými hudebními žánry, styly, hudebními nástroji a hudební teorií. Kurzy jsou rozděleny dle věku dítěte.

Náš tip

Hudební Knoflík pro děti od 10 měsícu do 6ti let je všeobecným hudebně-kulturním základem pro děti. Pomocí úkolů a her rozvíjejí děti všechny smysly a hudební cítění

„Prošli jsme už třemi kurzy Hudebního Knoflíku. Musím říct, že se naše dcera na hodinu pokaždé těší a jednotlivé melodie si doma často prozpěvuje.“

Linda maminka

Na co se nás ptáte?

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu se odvíjí od počtu lekcí. Všechny naše kurzy rozdělujeme na dva semestry – semestr Aktivity podzim probíhá od září do ledna a semestr Aktivity jaro pak od února do června. Zpravidla se hradí 16 lekcí, ke kterým získáte 2 lekce zdarma. V rámci tohoto kurzu totiž není možné lekce nahrazovat za jiné (například v případě nemoci). Více informací se dozvíte po nezávazném vyplnění přihlášky.

Můžu přijít na ukázkovou lekci?

Ano, ukázkové lekce vypisujeme zpravidla před začátkem nového pololetí, na které se můžete zapsat níže.

Můžu se přihlásit v průběhu?

Ano, pokud je v kurzu volné místo, můžete se zapojit i v průběhu pololetí. Cena pak samozřejmě odpovídá počtu lekcí.

Ukázkové lekce - 6. září 2024

Janáčci I. - 14:00 10 měsíců - 1,5 roku

240,-

rezervovat

Janáčci II. - 15:00 1,5 - 2,5 roku

240,-

rezervovat

Hudečci I. - 16:00 2,5 - 3,5 roku

240,-

rezervovat

Smetánci I. - 17:00 4,5 - 5,5 roku

240,-

rezervovat
Objednání

Objednání

Přihlásit do kurzu

Pokud máte další otázky, stačí vyplnit nezávaznou přihlášku. Budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat. Případně nám volejte na telefonní číslo +420 281 973 065 nebo pište na adresu anahita@anahita.cz.