Česká tradice

Hudební knoflík

Platí stále rčení: Co Čech, to muzikant? S naším hudebním knoflíkem rozhodně ano.

Přihlásit do kurzu
Hudba všemi smysly Hudba všemi smysly Hudba všemi smysly Hudba všemi smysly
Zpíváme a hrajeme

Hudba všemi smysly

„Dětství, láska a umění, to je to, co dává lidskému životu smysl.“

Vladimír Křivánek

Česká hudební tradice představuje neskutečné kulturní bohatství. Je skvělé, když v ní mohou děti vyrůstat a čerpat z ní už od útlého věku. Naše kurzy stavíme především na českých tradicích, skladbách, literatuře a básních. A proč hudební knoflík? Tento kurz totiž původně vznikl v rodinném centru Knoflík. A knoflíkem můžete spustit všechnu hudbu.

Sluchová analýza, syntéza i motorika

Každá hodina má jasně danou strukturu a metodiku. Při výuce využíváme Orffovy nástroje, boomwhackery a taky nástroje, které si děti samy vytvoří. Hudební knoflík u dětí rozvíjí psychomotoriku, sluchovou analýzu a syntézu, jemnou a hrubou motoriku, rytmizaci, sociální vazby a komunikaci. Do hodin zařazujeme nejen sluchové, ale i logopedické, tvořivé, poznávací a pohybové hry.

Učíme se české lidové písničky a spolupracujeme s Malou českou muzikou Jiřího Pospíšila. Na základě poslechů lidové, klasické i populární hudby podporujeme hudební paměť – děti v kurzech pro mladší poslouchají melodie, které se o dva roky později učí aktivně.

Pro děti každého věku

Hudební knoflík je určen pro děti ve věku od 4 měsíců do 8 let. Děti se s ohledem na svůj věk a své schopnosti seznámí s různými hudebními žánry, styly, hudebními nástroji a hudební teorií. Naše kurzy rozdělujeme do následujících skupin:

Název kurzu

Věk

Počet dětí

Rodiče

Délka kurzu

Zelený knoflík Malásci

4 až 10 měsíců

10

ano

1 rok

Žlutý knoflík Janáčci

10 měsíců až 2,5 roku

12

ano

2 roky

Červený knoflík Hudečci

2,5 až 4,5 roku

12

ano

2 roky

Modrý knoflík Smetánci

4,5 až 5,5 roku

10

občas bez rodičů

1 rok

Modrý knoflík

5,5 až 6,5 roku

10

ne

1 rok

Duhový knoflík

6,5 až 8 let

8

ne

1,5 roku

Hudební knoflík probíhá v centru na Černém Mostě
Náš tip

Duhový knoflík pro děti od 6 a půl do 8 let je nejen všeobecným hudebně-kulturním základem pro děti, ale také hravou naukou před začátkem výuky na hudební nástroj.

„Prošli jsme už třemi kurzy Hudebního knoflíku. Musím říct, že se naše dcera na hodinu pokaždé těší a jednotlivé melodie si doma často prozpěvuje.“

Linda maminka

Na co se nás ptáte?

Kolik kurz stojí?

Cena kurzu se odvíjí od počtu lekcí. Všechny naše kurzy rozdělujeme na dva semestry – 1. pololetí probíhá od září do ledna a 2. pololetí pak od února do června. Zpravidla se hradí 16 lekcí, ke kterým získáte 2 lekce zdarma. V rámci tohoto kurzu totiž není možné lekce nahrazovat za jiné (například v případě nemoci). Více informací se dozvíte po nezávazném vyplnění přihlášky.

Můžu přijít na zkušební lekci?

Ano, zkušební lekce vypisujeme zpravidla před začátkem nového pololetí. Doporučujeme vám vyplnit nezávaznou přihlášku a s nabídkou ukázkových lekcí vás budeme kontaktovat.

Můžu se přihlásit v průběhu?

Ano, pokud je v kurzu volné místo, můžete se zapojit i v průběhu pololetí. Cena pak samozřejmě odpovídá počtu lekcí.

Objednání

Objednání

Přihlásit do kurzu

Pokud máte další otázky, stačí vyplnit nezávaznou přihlášku. Budeme vás co nejdříve telefonicky kontaktovat. Případně nám volejte na telefonní číslo +420 281 973 065 nebo pište na adresu anahita@anahita.cz.